Wielkanoc niesie radosne chwile - tradycje i zwyczaje świąteczne
Na szkolnej scenie pojawili się między innymi skrybowie, którzy zabrali nas w podroż w minione czasy i przypomnieli dawne tradycje oraz obrzędy związane z Wielkanocą. Widzowie usłyszeli o zwyczajach, które obecnie zanikły, np.: chodzenie z kurkiem w Lany Poniedziałek czy wieszanie śledzia na drzewach w Wielki Piątek. Przypomnieli sobie również te zwyczaje, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie i trwają do dzisiaj, wprowadzając nas w atmosferę świąt Wielkiej Nocy. To przede wszystkim malowanie jajek, przygotowywanie święconki, święcenie pokarmów oraz oblewanie się wodą w śmigus-dyngus. Uczniowie życzyli także wszystkim zgromadzonym zdrowych i radosnych świąt.
Doskonałym uzupełnieniem przedstawienia było wykonanie kilku pieśni wielkopostnych przez szkolny chórek pod kierunkiem Pani Katarzyny Filipiak oraz solowy występ uczennicy kl. IIIa Dominiki Marciniak przy akompaniamencie gitary wykonanym przez Pana Łukasza Szlachetkę.
Na zakończenie Pani Dyrektor Anna Piwowarska złożyła całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia świąteczne oraz ogłosiła wyniki szkolnego konkursu wiedzy na temat krajów anglo- i niemieckojęzycznych zorganizowanego przez nauczycieli języków obcych: Panią Katarzynę Nawarę, Panią Agnieszkę Wcisło i Pana Marcina Szołdrowskiego. Uhonorowano również finalistów konkursu plastyczno-literackiego dla dzieci pt. „Mój kolega Lolek” przeprowadzonego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, w którym uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca:
w kategorii – opowiadanie – I miejsce zdobył Maciej Cieżak z klasy III SP,
w kategorii – wiersz – również I miejsce uzyskała uczennica przedszkola – Aleksandra Druzgała.
red. M. Łabuz