z ostatniej chwili
UWAGA !!! Od 1 paździenika zmiana godzin pracy urzędu, PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA 7:30 - 15:30, CZWARTEK 10:00 - 18:00, PIĄTEK 7:00 - 15:00 W związku ze zmianą godzin otwarcia Urzędu zmianie ulegają godziny funkcjonowania KASY URZĘDU: WTOREK 8.00-12.00, ŚRODA 13.00-15.00, CZWARTEK 10.00-14.00 SPRAWY ZWIĄZANE Z EWIDENCJĄ LUDNOŚCI ORAZ Z DOWODAMI OSOBISTYMI ZAŁATWIANE SĄ W GODZINACH: PONIEDZIAŁEK, WTOREK, ŚRODA – OD 7:30 DO 15:00 CZWARTEK – OD 10:00 DO 17:30 PIĄTEK – OD 7:00 DO 14:30
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem
Powiększ: A A A
A A A A A

Aktualności


Aktywny czerwiec

03/07/2024, dodał: Magda Polańska czytano: 1012 razy
Wtedy, kiedy uczniowie marzą już o wakacjach, a dorośli planują swoje urlopowe wojaże, kreatorzy i partnerzy Zagórzańskich Dziedzin skupili się na promocji regionu.

Warto się tutaj pochwalić, że dzięki współpracy z Karoliną i Filipem, prowadzącymi bloga i vloga oraz swoje kanały w mediach społecznościowych - wszystkie pod nazwą „Pora na wycieczkę” - powstał reportaż o Zagórzanach, ich kulturze i naturze: https://www.youtube.com/watch?v=iJOsJz3HE4A. Turystyczne małżeństwo z Powiatu Limanowskiego atrakcje Zagórzańskich Dziedzin ujęło również we vlogu: 15 atrakcji woj. małopolskiego - Co warto zobaczyć w Małopolsce? (https://www.youtube.com/watch?v=H6fxUFd5cCI). Zarówno reportaż, jak i vlog promujący Województwo Małopolsce (koniecznie obejrzyjcie obydwa materiały!) były projekcjami, które blogerzy przedstawili w ramach Mistrzostw Blogerów i Vlogerów, w których w tym roku reprezentowali Małopolskę. Nie bez naszego udziału ostatecznie stanęli na 1. miejscu podium, z dumą odbierając nagrodę za największe zasięgi oraz najwyższe noty jury. Dlaczego cieszy nas to szczególnie? Ano dlatego, że te najlepsze zasięgi zebrały również Zagórzańskie Dziedziny! Czy można wymarzyć sobie lepszą promocję?

Innym ważnym dla nas wydarzeniem był udział naszych przedstawicieli w Święcie Małopolski. Jedną z atrakcji tej uroczystości organizowanej z wielkim rozmachem w Muzeum Lotnictwa w Krakowie, były warsztaty wyróżnione Znakiem Promocyjnym Zagórzańskie Dziedziny „Kaście byli kie my się bawili”. Prowadząca je Dorota Kościelniak, ze Stowarzyszenia Miłośników Kultury Góralskiej Pod Cyrlom z Olszówki, nie miała ani chwili wytchnienia! Do jej namiotu ustawiały się kolejki. Ba! Niektórzy przyszli specjalnie tylko po to, aby zrobić sobie w ramach warsztatów drugą salamandrę do wyścigów (pierwszą zrobili sobie na ubiegłorocznych wydarzeniach w Rabce!). Byli i tacy, którzy się nam zwierzyli, że jak zobaczyli w programie Zagórzańskie Dziedziny, to przyszli, aby zobaczyć, co tym razem jej przedstawiciele zaproponują: „Zagórzańskie Dziedziny to zawsze coś ciekawego!” – argumentowali.

Nie zabrakło też spotkań, które zaprocentują w przyszłości. W stylowych wnętrzach restauracji Folwark Stara Winiarnia spotkały się Śwarne Babki z KGW Łętowe z dr Barbarą Kiełbasą, adiunktem w Wydziale Rolniczo – Ekonomicznym Katedry Zarządzania i Ekonomii Przedsiębiorstw Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Podczas wieczornej pogawędki przy pierogach z suszonymi śliwkami i sapce (łętowianki nie omieszkały sprawdzić przy okazji jak smakują zagórzańskie dania, których osobiście uczyły gotować Pana Józia, kucharza restauracji, w jego wydaniu i czy poprawnie działa tutaj Zagórzańska karta dań) rozprawiały o wpływie kobiet na lokalną społeczność i rozwój regionu. Badania w tym zakresie prowadzi Pani doktor w ramach projektu NCN. I tak od słowa do słowa doszliśmy do dużo większych planów na przyszłość! To się nazywa szczęście!

A to ostatnie mieliśmy zaszczyt i przyjemność dzielić z naszą markową koleżanką, Renatą Stelmach oraz zaprzyjaźnioną z Zagórzańskimi Dziedzinami marką lokalną Miodny Szlak. Ta pierwsza otwarła właśnie w Kamiannej długo wyczekiwaną Miodową Klinikę, w której swój dom znalazła marka lokalna Miodny Szlak. To wyjątkowe wydarzenie było dla nas nie tylko okazją do spotkania, celebracji przyjaźni i sukcesu, ale też przyczynkiem do wzajemnej promocji i kontynuowania współpracy. 

Rzeczonej wyżej współpracy nie brakuje również na miejscu. Po raz kolejny użytkownicy Znaku Promocyjnego Zagórzańskie Dziedziny zapewnili podczas czerwcowego odpustu ku czci św. Jana Pawła II na Śnieżnicy „kramy” z produktami lokalnymi.  Takie zapewnienie odpustowych atrakcji to jest już nasza nowa, zagórzańska tradycja!

Nie brakuje też planów kolejnych wizyt studyjnych w Zagórzańskich Dziedzinach. Chcą tutaj swoich znajomych przywieźć Ci, którzy zachwycili się miejscem, gdzie Beskid Wyspowy wita się z Gocami, gdzie swoje ślady odcisnęli: Justyna Kowalczyk – Tekieli, Baca Bulanda czy Władysław Orkan. Zagórzańskie Dziedziny łączą! – zadałoby się zakrzyknąć po raz któryś…

Nastał lipiec, a z nim kolejne nasze aktywności. Już w najbliższą sobotę spotkamy się w Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce – Zdroju podczas Zagórzańskiego Festiwalu Folkloru i Tradycji. Zobaczymy się tam z Wami?

Magda Polańska