Śnieżnica czeka po raz kolejny - dołącz do odkrywców Beskidu Wyspowego!
Godz. 8.00 - Wyjście na trasę pod opieką przewodnika Jarosława Orła z miejsca zbiórki (Gruszowiec parking - szlak niebieski - Śnieżnica)
Godz. 11.00
- Przywitanie gości
- Msza święta polowa z oprawą muzyczną w wykonaniu "Kapeli Kościelnioki"
- hymn Beskidu Wyspowego
- Konkurs wiedzy o Beskidzie Wyspowym, Gminie i PTTK
- Wybór: Najmilszej, Najmilszego, Najmłodszego i Najstarszego Uczestnika, z Najdalszego Zakątka Polski i świata, Rodzinne Odkrywanie
- Wspólny grill
- Zbiorowa fotografia
Godz. 12.45 - Wyjście na trasę i przejazd z Porąbki do Dobrej na XIV Galicyjski Piknik Kolejowy i Bicie Rekordu Świata w śpiewaniu piosenki kolejowej ( Śnieżnica – szlak czarny – Porąbka – Dobra stacja PKP )
ok. godz. 15:30 - Zakończenie Pikniku Kolejowego i przejazd busem z Dobrej do Gruszowca (Dobra stacja PKP -Gruszowiec)
Uczestnictwo w cyklu jest bezpłatne, nie wymaga zgłoszenia, wystarczy przyjść na miejsce zbiórki. Każdy uczestnik bierze udział w wędrówkach na własną odpowiedzialność.
Uczestnicy wędrówek, którzy przejdą całą trasę zgodnie z programem otrzymają po zatwierdzeniu przez COTG PTTK odznaki: Złotego Rysia 2026 i Złotego Rysia Główny Szlak Beskidu Wyspowego „Beskidzkie Wyspy”.
Szczegóły na stronie: www.odkryjbeskidwyspowy.pl i www.facebook.com/odkryjbeskidwyspowy
Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego


















































